V edycja Programu Rozwoju Przedsiębiorczości była czasem bogatym w nowe doświadczenia. Tak jak przedsiębiorcy i osoby planujące otwarcie własnej działalności musieli wykazać się elastycznością i sprawnym reagowaniem na okoliczności zewnętrzne, tak i my, jako organizatorzy programu, byliśmy uważni na to, czego potrzebują nasi uczestnicy.
Zakończyliśmy V edycję Programu Rozwoju Przedsiębiorczości trwającą od lipca 2021 do kwietnia 2022. Program jest realizowany przez Fundację Think! i Citi Foundation we współpracy merytorycznej z Fundacją Citi Handlowy im. L. Kronenberga.
Chociaż pandemiczna sytuacja w porównaniu z poprzednim rokiem była bardziej oswojona, a wypracowane narzędzia pomagały nam wszystkim sprawnie się zorganizować, również i ta edycja programu przyniosła nam dużo zaskakujących wydarzeń. Gdy nasi eksperci dzielili się wiedzą na temat elastycznego i zwinnego reagowania oraz budowania strategii w niepewnych czasach, nasz zespół uważnie obserwował sytuację w kraju i na świecie. Wojna za wschodnią granicą czy perspektywa nadchodzącej inflacji – to wydarzenia, które wpływały na podejmowane przez nas i naszych ekspertów decyzje o tym, jaka pomoc będzie najbardziej adekwatna i przydatna uczestniczkom i uczestnikom poszczególnych ścieżek w Programie.
Tym bardziej cenimy wszystkie spotkania ze wspaniałymi młodymi ludźmi, którzy nawet w tak niepewnych czasach szukają sposobów na rozwój i chcą docierać ze swoimi pomysłami do potrzebujących tego osób czy organizacji.
Nasze działania skierowane były do:
- młodych przedsiębiorców, którzy prowadzą własną firmę nie dłużej niż 5 lat,
- osób, które mają pomysł na biznes, ale jeszcze nie zarejestrowały działalności,
- osób, które rozważają swoją przyszłość zawodową i szukają okazji, by rozwijać swoje kompetencje przedsiębiorcze.
W Programie przeprowadziliśmy szkolenia biznesowe, webinary, konsultacje, mentoring prelekcje dla nauczycieli oraz spotkania dla uczestników i mentorów. Wszystkie wydarzenia odbywały się online.
V edycja PRP w liczbach:
- 1260 uczestników programu, w tym aż 1033 uczestników w grze Pierwszy milion
- 31 nowych firm
- 114 godzin wsparcia w formie warsztatów online, webinarów i konsultacji indywidualnych
- 201 godzin mentoringu dla przedsiębiorców
- 4 raporty z badań
Więcej o PRP na stronie www.rozwijamy.edu.pl.